+38 066 218 54 34; +38 098 023 37 71info@lepta.ks.ua

“Різдвяні зорі” у Каховці

Доброю традицією у нашому місті стало проведення фестивалю дитячої  творчості «Різдвяні зорі».

Народження фестивалю відбулося  13 січня 2009 року  у затишній залі Каховської школи мистецтв.

А вже третій (2011 р.) та четвертий фестивалі (2012 р.) проходять на концертній сцені районного палацу культури ім. Фрунзе.

Головним організатором виступає громадська організація «Православний батьківський комітет», а з 2011 року до співпраці долучився БФ «Лепта».

З кожним роком фестиваль стає все масовішим і досконалішим. Його учасники – учні міських і сільських  загальноосвітніх та недільних шкіл, позашкільних закладів освіти й культури. Кожного року більш двохсот діточок різні за віком, але  єдині в своєму бажанні власним талантами  славити народження Христа виходять на сцену фестивалю. Ну, і звичайно, двері зали широко розкриваються для гостей: дітлахів, вчителів і батьків, представників міської та районної влади, духовенства нашої єпархії на чолі з єпископом Філаретом.

Радісно й затишно на серці у глядачів – адже славити народженого Бога, бажати усім людям щастя й миру виходять від найменшеньких дошкільнят до старшокласників. Юні христослави показують своє старання та безліч талантів: драматичних, пісенних, хореографічних. Зі сцени з вуст традиційних персонажів Святок ллються мелодії щедрівок, колядок, українських пісень; знову, як і більше 2 тисяч років тому,  розгортається вертеп, де вершиться найбільша таїна цього світу, до якого злітаються Ангели, сходяться простеці-пастушки та премудрі волхви…

Ціль фестивалю  – показати дітям і дорослим справжню радість Різдва, хоч на декілька годин утримати в серці ті напрочуд дивні моменти тепла і тиші, які панують там, коли ми промовляємо: «Христос народжується!»… Цим заходом громада слідує наставлянню Христа не перешкоджати дітям приходити до Нього, бо таким, як вони, «належить Царство Небесне». А ще – саме так, узявшись всі разом,  ми зможемо зберегти багату культуру нашого народу і залишатися яскравою та колоритною квіткою у всесвітньому букеті людства, який прославляє свого Творця.

На фестивалі 2012 року була впроваджена нова традиція: перед гала-концертом відбувся благодійний ярмарок на користь онкохворих діточок нашого міста. В ярмарку прийняли участь більш 300 юних майстрів міста Каховка та Каховського району. Зібрані кошти -1342 грн. були передані на лікування Сливіної Валерії ( 2007 р. н. ) та Соболевській Поліні (2001.р.н.).

Благодійність на дитячому фестивалі додала ще більше змісту впровадженню такої доброї справи.

Не можливо передати ту велику кількість різноманітних почуттів, які переповнюють душу дітлахів, коли вони за декілька місяців готувалися до ярмарку, та бажали своєю працею, своїм часом, своїми хоча б маленькими зусиллями скрасити життя хворих тяжким недугом діточок.

Крім  сувенірів  та прикрас  з різдвяної тематики, кожний дитячій заклад – учасник фестивалю підготував власноруч зроблений з природних матеріалів  вертеп за Євангельським  сюжетом.

Маленькі та великі, з паперу, глини, картону, сіна, тканини…, дивилися на зацікавлених глядачів

герої великої Тайни всесвіту – Тайни народження  Бога.

Усі учасники ярмарку та гала-концерту фестивалю на великій святковій сцені РБК ім. Фрунзе  після слів щирої  вдячності багатьом – багатьом  благодійникам , які доклали свою лепту для того щоб відбулося це свято для наших дітей, від засновника благодійного фонду «Лепта» та керівника громадської організації «Православний батьківський комітет» Ігоря та Світлани Бжезицьких отримували пам’ятні дипломи, блокнотики, ручки з логотипом фестивалю та солодкі подарунки.

А  глядачів чекав ще один сюрприз від організаторів  – різнокольорові кульки та веселі  хлопушки.

Чекаємо Вас на новому   п’ятому ювілейному фестивалю « Різдвяні зорі» у січні 2013 року!

 

 

Приєднуйтесь до нас!

Зв’язок з організаторами по тел..066-218-54-34; 05536-5-69-36

Все фото