+38 066 218 54 34; +38 098 023 37 71info@lepta.ks.ua

Каховська Зоря про БФ “Лепта”

Главная / Новости / Каховська Зоря про БФ “Лепта”

Вже чимало років «Каховська зоря» не просто висвітлює, а своєю регулярною інформаційною підтримкою намагається допомагати роботі нашого місцевого благодійного фонду «Лепта» — перш за все, у благородній справі — збору пожертв на лікування важкохворих земляків, а також у численних, уже традиційних, акціях, що виховують у всіх нас найкращі людські якості.

Останнім же часом ми спостерігаємо, що «Лепта» поступово стає не тільки каховською організацією; вона розширює географію надання допомоги нужденним по всій Херсонщині, взаємодіє з волонтерами як з усієї України, так і з-за кордону; створює та втілює в життя нові проекти… Про це та інше — в нашій бесіді з незмінним директором БФ «Лепта», одним із його головних натхненників і «двигунів» — Світланою Бжезицькою:

— Світлано Сергіївно, ну, по-перше, давайте пригадаємо перші кроки роботи «Лепти». Як народилася ідея створення благодійного фонду? З чого Ви починали?
— Фактично ми з чоловіком (головою правління ПрАТ «КЭМЗ» Ігорем Бжезицьким — прим.ред.) та однодумцями розпочали активну громадську діяльність ще у 2007 році. Тоді це були перші кроки ГО «Православний батьківський комітет»: організація й проведення благодійних і просвітницьких заходів — Покровського ярмарку, циклу лекцій у школах про традиційні сімейні цінності, поздоровлення містян з православними святами, акції на захист ненароджених дітей (до речі, всі розпочаті тоді програми існують і регулярно проводяться нами й нині)… Але згодом ця діяльність розширилася, її вже неможливо було формально умістити в конфесійні рамки.

— Як це сталося?
— Ну, перш за все, опікуючись збереженням позитивного іміджу традиційної родини (і не тільки як головної цінності людства самої по собі, а й як універсального ключа для щастя кожної особистості; як запоруки збереження генофонду нації) та влаштовуючи різноманітні акції з цього приводу, ми, звичайно, входили у взаємодію з однодумцями-представниками інших релігійних конфесій та й просто з багатьма світськими установами. По-друге, теж, здебільшого завдяки опікуванню родинами каховчан, ми все частіше стикалися з їхніми проблемами та бідами: у когось — бідність, самотність чи навпаки — нестача часу й сил через численні домашні обов’язки, у когось — важкі хвороби. Комусь нагально була потрібна моральна підтримка, а комусь було не обійтися без матеріальної допомоги.

Дізнаючись все більше й більше сумних або трагічних історій земляків, ми розуміли, що в нашій державі ніхто з нас, простих людей, не застрахований від біди (не дай, Боже, серйозно захворіти, і ти кинутий сам на сам з хворобою, безгрошів’ям та відчаєм), і що каховській громаді потрібна якась консолідація задля спільної благодійності. Ось так і виникла думка про організацію спеціального фонду, в який би каховчани могли жертвувати свої кошти чи запропонувати будь-яку посильну допомогу. Нашою задачею, крім збору та розподілу цієї допомоги, стало забезпечення прозорості інформації про те, кому саме вона надходить. Тому й зібралися вже в мене цілі «томи» документації, котру може перевірити кожен бажаючий.

— Так, прозорість роботи «Лепти» ми бачимо регулярно у Ваших звітах, котрі публікуються як у соцмережах, так і на сторінках «Каховської зорі», озвучуються на частих масових заходах… Якщо коротко, то які результати роботи Фонду за ці роки Ви можете назвати головними?
— На мій погляд, красномовними є такі цифри для порівняння: якщо у 2015 році було надано матеріальної допомоги на 191.4 тис. грн., то у 2016р. ця сума вже склала 510 тис. грн.

Також, завдяки чуйності й підтримці пересічних каховчан та підприємців, за час роботи «Лепти» каховські медичні установи отримали: пологовий будинок — електронний дозатор, дитяча поліклініка — електрокардіограф і білірубінометр (ціною 62 тис. доларів США), дитяче відділення — нові вікна та нову палату для дітей соціально вразливих категорій.

Радіємо, що, теж за допомоги меценатів і партнерів (міські та районні відділи освіти, молоді та спорту, культури; МПК «Мелоратор»; Новокаховська православна єпархія) не зупиняємося та продовжуємо й наші давні програми з проведення масових заходів, котрі мають не просто благодійну чи просвітницьку спрямованість, а й цікаві та привабливі за формою проведення.

У 2017 році, сподіваємося, відбудуться вже ювілейні: V форум для молоді «Один раз на все життя», Х Покровський ярмарок; майбутній фестиваль «Різдвяні зорі-2018» теж буде ювілейним, десятим. Продовжуємо програму безкоштовних обідів для малозабезпечених літніх чи хворих каховчан.

— Знаю, що, крім жертвувателів і партнерів, Фонд навряд чи міг би існувати без постійної допомоги волонтерів. Хто з них на сьогодні є Вашими найбільшими помічниками?
— Звичайно, я дуже вдячна всім нашим друзям, які в різні часи зголосилися стати волонтерами «Лепти», кожен надавав посильну допомогу, дійсно, вносив свою лепту в єдину спільну справу. Багато хто з них і до сьогодні залишається з нами, також додаються нові помічники. Іноді — цілими родинами!

Так одна з «найбагатших бабусь Каховки» (звичайно, за кількістю онуків), Раїса Борцова, крім допомоги дітям та онучатам, завжди знаходить час і на «Лепту». Як ви знаєте, в нашому офісі, що розташований за адресою: вул. Ф.Гаєнко,6 (колишня вул. Луначарського), щосереди працює склад «Скринька добра», куди небайдужі каховчани передають різні речі — від одягу до предметів побуту. А Раїса Семенівна взяла на себе обов’язок сортувати ці речі, запам’ятовувати, що саме просили при минулій зустрічі нужденні, оповіщати їх — тобто, приймати, зберігати у найкращому вигляді та видавати, кому що потрібно.

Велику роботу виконує й одна з її доньок, Наталія Бойко. Крім того, що Наталія Миколаївна — чудова мати своїм дев’яти дітям, по праву відзначена державою високим званням матері-героїні, вона з нами від самого початку нашого громадського руху й до цього часу ніколи не відмовляє, коли «Лепті» потрібна волонтерська допомога: чи то робота під час вуличних акцій, чи бесіди зі старшокласницями про відповідальне і щасливе материнство, чи сортування й роздача овочепродукції — допомоги нужденним від наших місцевих сільгоспвиробників…

Валентина Василівна Дурегіна, котра також має велику родину, переїхала до Каховки з зони бойових дій, що відбуваються на сході нашої країни (про неї теж була опублікована цікава розповідь в одному з минулорічних випусків «Каховської зорі»). Спочатку вона просто отримувала всіляку допомогу від «Лепти», а незабаром і сама доєдналася до нас своїм волонтерським служінням. Часто-густо можете бачити цю милу шляхетну жінку на Каховському ринку з бейджем БФ «Лепта» та скринькою для збору пожертв на лікування важкохворих діточок.
Анастасія Макарук — молода мама, активна каховчанка, постійна ведуча багатьох видовищних заходів «Лепти». З рік тому вона взяла на свої плечі ще один важливий пласт роботи — наповнювати контентом наш офіційний сайт https://lepta.ks.ua і поширювати наші новини, оголошення та звіти у соціальних мережах.

Можна називати ще багато й багато інших прекрасних людей та, боюся, для цього не вистачить газетної площі… До речі, кожен бажаючий дізнатися про нас і нашу діяльність докладніше завжди може завітати на наш сайт за адресою, указаною вище, та побачити все, що цікавить, а також наші контакти у разі, якщо потребує або, навпаки, сам бажає надати посильну допомогу.

— Поруч із Вами я нерідко бачу й зовсім юних волонтерів, у першу чергу, ваших власних дітей…
— Так, діти й молодь, з одного боку, є одними з головних підопічних, яким ми приділяємо нашу увагу. З іншого — діти, племінники, онуки наших волонтерів бачать діяльність своїх дорослих родичів і з радістю допомагають їм: стають артистами на культурно-масових заходах, учасниками різноманітних благодійних ярмарок, під керівництвом педагогів або й самостійно виготовляють чудові поробки, сувеніри, подарунки нашим меценатам…

Наші з Ігорем четверо дітей також, звичайно, наслідують наш приклад, бо змалечку звикли бути поруч із нами на концертах, вуличних акціях, майстер-класах, благодійних вечорах… Приємно, що наш найстарший син Дмитро не тільки пішов по наших стопах у професійному плані (зараз навчається в Одеській академії харчових технологій — тому самому вузі, де свого часу навчалися і ми з чоловіком), а й обрав для себе таку ж активну життєву позицію — стає організатором добрих справ у колі товаришів-студентів: прибирання територій, Дня донора, розробив уніформу факультету… Ну, і, звичайно, коли буває вдома на святах і канікулах, продовжує разом з нами брати участь у наших традиційних акціях.

— А як сталося, що «Лепта» у своїй роботі вийшла за межі Каховщини?
— Мабуть, люди розповідали про нас тим, хто потрапляв у біду — ми ж регулярно виготовляємо листівки, флайєри, календарики, плакати з нашими контактами. Нам стали телефонувати з проханням про допомогу мешканці Таврійська, Нової Каховки, Херсона, багатьох райцентрів і сіл області… Ну і як можна відмовити, коли лунає справжній крик про допомогу?! Жити хочуть всі — і маленькі, і молоді, й старенькі…

І часто ми стаємо для них чи не останньою надією. Тому, за наявності відповідних медичних документів, що підтверджують хворобу й неможливість лікуватися власним коштом (а надавати такі документи є головною вимогою до всіх, хто звертається у фонд), ми намагаємося віднайти ресурси для допомоги цим людям. З іншого боку, нам доводиться розширювати й географію пошуку меценатів і волонтерів для цієї благородної та потрібної справи. Пишемо листи, відвідуємо представників бізнесу в інших населених пунктах області, шукаємо жертвувателів по Україні й за кордоном. А також знайшли спосіб долучати до «Лепти» іногородніх волонтерів по області.

Ними стають, наприклад, матусі тих хворих діток, яким ми допомагаємо. У свою чергу вони з радістю допомагають нам у своїх містах чи селищах розповсюджувати інформацію про «Лепту», домовляються з магазинами й іншими закладами про встановлення у них наших скриньок, куди можуть жертвувати хоч по гривні їхні покупці та клієнти — як це вже давно робиться у Каховці.

Також велику увагу ми приділяємо й навчанню волонтерів і тих родин, що потребують допомоги. У 2013 році один із наших партнерів — «Укргазбанк» — організував програму співпраці для благодійних організацій України. Від Херсонської області у цю програму пощастило потрапити нашому БФ «Лепта». Для нас безкоштовно провели три дні цікавих і корисних занять з інформаційної роботи у Рівному, де ми мали змогу познайомитися з директорами багатьох подібних нам організацій країни; перейняти досвід найуспішніших з них; побачити, чого ще маємо прагнути і досягати для покращення нашої діяльності та, відповідно, поліпшення життя наших співгромадян.

Тепер, крім матеріальної допомоги, ділимося цим досвідом з усіма, хто того потребує. Головний ресурс благодійного фонду — не тільки матеріальний, а й моральний: довіра до нього, його добре ім’я та вміння донести до загалу цілі й засоби своєї роботи, заражати оточуючих бажанням допомагати та бути корисними людям.

— А над чим ви працюєте зараз ?
— Зараз готується традиційна наша благодійна акція «Подаруємо пасхальну радість ближнім», яка включає в себе організацію продуктових наборів для сімей і громадян пільгових категорій, підопічних фонду (багатодітні сім’ї, переселенці, сім’ї з дітьми-інвалідами, опікунські, прийомні та ін. — всього 70 сімей; поздоровлення хворих, що будуть знаходитись на лікуванні в Каховській ЦРЛ в день Світлого Христового Воскресіння; привітання підопічних геріатричного пансіонату зі Святом силами волонтерів та вихованців недільних шкіл (18.04.2017р.); благодійний концерт в допомогу Лілії Корсун (21.04.2017р., МПК «Меліоратор»);

благодійний ярмарок «Великодній подарунок» на допомогу онкохворим дітям (30.04. 2017р. на території православних храмів м Каховка). Як завжди, запрошуємо своїх дорогих і добрих, милосердних друзів приєднатися до нас та разом запалити усмішки на обличчях і надію на краще в серцях, подарувати турботу й розуміння, прикрасити життя світлими спогадами та зігріти душу Пасхальною радістю. Хочемо по можливості втішити, порадувати, дати надію на краще багатьом нашим землякам, які живуть з бідою, хворобами та іншими життєвими негораздами. Для того, щоб це зробити, спочатку доведеться багато потрудитися: звертаємося до магазинів, до підприємців, організації, збираємо продукти та посильні пожертви. Радіємо, коли нас хочуть почути і відчути істину, що, тільки поділившись, ми набуваємо.

Також зараз за нашою ініціативою проводиться конкурс для старшокласників на кращий творчий проект з популяризації традиційних сімейних цінностей, вже приступили до підготовки та організації 5-ого ювілейного форуму для молоді «Один раз на все життя», присвяченого Дню матері та міжнародному Дню сім’ї, на який запрошуємо всіх бажаючих 17 травня об 11.00 в залу Каховської школи мистецтв.
Ну, і, звичайно, щодня ми приймаємо від одного до п’яти звернень за допомогою в лікуванні тяжкохворим. Кожен такий «крик про допомогу,» вимагає уваги, часу, прийняття документів, обробки інформації та пошуку можливостей допомогти, втішити, дати надію.

— З наших сторінок, що б Ви побажали співвітчизикам, котрі потрапили у біду й не знають, як із нею боротися? Тим, хто реально потребує допомоги, але не вміє чи стидається її просити?
— Перш за все, не мовчіть. Світ, дійсно, був, є і буде не без добрих людей. І те, що сказав Христос близько двох тисячоліть тому: «Стукайте, і відкриється, просіть, і дадено буде вам», — залишається вірним і сьогодні. Хто, як не ви самі, краще знає про вашу біду чи потребу? Тому намагайтеся доносити цю інформацію до якомога більшої кількості людей навкруг вас. Я точно знаю, що, наприклад, успіх лікування дитини багато в чому залежить від активності батьків. Не соромтеся звертатися у найближчий магазин, до сільради, до підприємців, фермерів, депутатів… Звичайно, майте при собі всі необхідні медичні документи, що виключать можливий сумнів у правдивості й нагальності ваших прохань. Поінформуйте про свою потребу правильно, і ви побачите результати ваших зусиль!

Спілкувалася Ірина СОШНІКОВА.
Фото з архівів БФ «Лепта».

Материалы взяты с сайта издания: kahzorya.org.ua